E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Kurti me Mimozën në Gjakovë, bashkëbisedojnë me qytetarët për qeverisjen e re

- Advertisment -spot_img

Dje, në Rogovë të Hasit, Kryetarja në ardhje, Mimoza Kusari Lila, bashkë me Kryeministrin, Albin Kurti, takuan banorët e këtij fshati ku bashkëbiseduan për qeverisjen e re që po vjen në Gjakovë.

Investimi në infrastrukturë, përkatësisht në ndërtimin e urës në hyrje të këtij fshati, bashkë me investimet që tashmë janë paraparë brenda buxhetit të ri për bujqësi dhe prodhim vendorë, do t’i japin një shtysë zhvillimore këtij fshati duke ja rritur kështu mirëqenien edhe banorëve të saj.

/observeri/

Lexo edhe: Vulin: Serbisë s’i duhen rusët, për kthim në Kosovë na mjaftojnë serbët e atjeshëm

Artikuj të ngjashëm