E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Kurti, Konjufca e Vitia bëjnë homazhe te varri i Astrit Deharit

- Advertisment -spot_img

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufcën dhe kandidatin për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, kanë bërë homazhe te varri i aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Homazhe bën dhe familjarët e të ndjerit dhe qytetarë të shumtë.

Astrit Dehari vdiq më 5 nëntor të vitit 2016 në rrethana ende të pasqaruar mirë në Qendrën e paraburgimit në Prizren./observeri/

Lexo edhe: IKSHP-ja paralajmëron përkeqësim të situatës me COVID-19

Artikuj të ngjashëm