E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Kurti dhe Gërvalla takojnë kryeministrin kroat, diskutojnë raportet Kosovë-Kroaci

- Advertisment -spot_img

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka takuar sot homologun e tij kroat Andrej Plenkoviq para samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021.

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditura detajet e diskutimeve me Plenkoviq.

Përpara samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021 pata një takim me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam marrëdhëniet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin tonë të mirë në shumë fusha, përfshirë sektorin e sigurisë

shkruan Kurti.

Artikuj të ngjashëm