E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Kur do të tërhiqet shorti për renditjen e partive politike ?

- Advertisment -spot_img

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon sot nga ora 10:00 tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve lokale.

Zgjedhjet lokale do të mbahen më 17 tetor, ndërsa fushata është paraparë të nisë më 15 shtator.

Ndryshe, javëve të fundit, Kosova ka shënuar rritje të madhe të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus, ku partitë opozitare kanë bërë thirrje që të shkurtohet periudha e fushatës zgjedhore.

Lexo edhe: KEDS njofton se në cilat vende do të ndërpritet rryma sot dhe nesër

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm