E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Kur do të shpallen kandidatët për Topin e Artë ?

- Advertisment -spot_img

Pas një pauze njëvjeçare për shkak të pandemisë Covid-19, revista France Football do të dhurojë Topin e Artë, një çmim që dallon futbollistin më të mirë të vitit.Kandidatët për edicionin e këtij viti do të shpallen më 8 tetor dhe fituesi do të shpallet në galanë e caktuar për 29 nëntor në “Teatrin du Chatelet” në Paris.

Lexo edhe: Dyhohet se talibanët plaçkitën thesarin e ‘Aleksandrit të Madh’ nga muzeu/ Detaje

Përveç Topit të Artë për futbollistin më të mirë në kategorinë e meshkujve dhe të femrave, France Football jep edhe çmimet Yachine dhe Kopa për portierin më të mirë dhe lojtarin nën 21 vjeç, respektivisht.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm