E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Kryeministri Kurti takohet me liderët e opozitës

- Advertisment -spot_img

Protesta e serbëve në ditën e shtatë të vendosjes së masës së reciprocitetit për targat nga ana e Qeverisë së Kosovë ka bërë që këtë të diel kryeministri, Albin Kurti, të takohet me liderët e partive opozitare në vend.

Takimi ka nisur në ora 10:00 dhe po mbahet në Zyrën e Kryeministrit.

Lexo edhe: Banori serb i Bërnjakut: Kurti e Vuçiq të na lënë të jetojmë të qetë, shqiptarët janë shokët e mi

Në këtë takim do të diskutohet çështja e sigurisë në vend pas situatës në veri.

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, janë pjesë e takimit.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm