E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Kryeministri Kurti flet për variantin e ri të Covid-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Sot në vend u konfirmua se në vendin tonë është prezent edhe varianti Delta. Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen.

Kurti tha se ka mjaftueshëm vaksina për të gjithë.

Është bërë një javë pa asnjë të vdekur në Kosovë dhe ky është një fakt që na gëzon të gjithëve. Është e domosdoshme që të kemi kujdes, ta mbrojmë vetën dhe njëri-tjetrin. U bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Republikës që të vaksinohen.

Albin Kurti – Kryeministër i Kosovës

Varianti Delta Plus i COVID-19 i cili ka filluar të përhapet në shumë shtete tjera, është identifikuar edhe në Kosovë. Ky variant është vlerësuar si më i transmetueshëm se ai Delta, e po ashtu bart të njëjtin rrezik për shtrimin në spitale./observeri/

Lexo edhe: Gjuriq: Deri në fund të vitit Serbia do ta ketë mbështetjen e Kongresit Amerikan

Artikuj të ngjashëm