E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Kryeministri i Kroacisë viziton sot Kosovën, kjo është agjenda e takimeve

- Advertisment -spot_img

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë.

Plenkoviqi do të kohet me krerët e shtetit, presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Sipas agjendës, në orën 10:00 kryeministri kroat do të pritet me ceremoni shtetërore nga Kurti, ku më pas do të nisë takimi Tête-à-tête. Në orën 10:50 do të mbahet takimi i përbashkët me komunitetin e biznesit, ndërsa pak këtij takimi do të mbahet një konferencë e përbashkët.

Po ashtu në orën 12:05 Plenkoviqi do të takohet me presidenten e vendit, Vjosa Osmani./observeri/

Lexo edhe: Raka bën thirrje për vaksinim: Varianti Delta ka afër 56 nënvariante

Artikuj të ngjashëm