E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Treni godet një veturë në Klinë, lëndohen gjashtë persona

- Advertisment -spot_img

Treni ka goditur një veturë në fshatin Ujmir të komunës së Klinës.

Si pasojë gjashtë persona kanë marrë lëndime trupore.

Rastin e ka bërë të ditur zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Rreth orës 18:00 si pasojë e goditjes së një makine nga treni, gjashtë persona kanë marrë lëndime trupore

u shpreh Rugova.

Ndërkaq jozyrtarisht bëhet e ditur se se dy nga të lënduarit janë fëmijë dhe janë në gjendje të rëndë./Observeri/

Artikuj të ngjashëm