E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Raportohet për të vdekur nga zjarri që ka kapluar Spitalin e Tetovës

- Advertisment -spot_img

Një zjarr i madh ka shpërthyer ne Spitalin e Tetovës. Në mediat lokale është raportuar se flakët kanë kapluar qendrat me pacientë me COVID-19.

Po ashtu është raportuar për viktima dhe dhjetëra të lënduar.

Zjarrfikësit janë në vendngjarje dhe po tentojnë të lokalizojnë zjarrin.

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe urgjentisht është nisur për në Tetovë, pas informatës për zjarr në spitalin modular.

Artikuj të ngjashëm