E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Ndalohet një person në Prishtinë për ngacmim seksual dhe mashtrim

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës ka njoftuar se të mërkurën ka arrestuar një person, nën dyshimin se i njëjti përmes telefonit i ka ngacmuar seksualisht dy viktima femra kosovare ndërsa viktimës tjetër femër kosovare, duke e shfrytëzuar emrin e saj përmes telefonit ka marr transaksione-mbushje telefonike në vlera të ndryshme nga të afërmit e saj, si provë materiale i është sekuestruar telefoni.

Rasti ka ndodhur në Prishtinë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje./Observeri/

Artikuj të ngjashëm