E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Katër raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit, ndalohen tre persona

- Advertisment -spot_img

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar katër raste të dhunës në familje në Republikën e Kosovës, tre të dyshuar janë dërguar në mbajtje, kurse një është liruar në procedurë të rregullt.

Kjo u bë e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës (PK), raporton “Betimi për Drejtësi”.

Sipas policisë, dy raste kanë ndodhur në Lipjan dhe nga një rast në Fushë Kosovë dhe Dragash.

Në raport thuhet se në të gjitha rastet është ushtruar dhunë nga bashkëshortët ndaj grave./Observeri/

Artikuj të ngjashëm