E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Aksident në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, 8 të lënduar

- Advertisment -spot_img

Një aksident trafiku ka ndodhur para disa minutash në rrugë nacionale Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në segmentin rrugor në fshatin Shupkovc.

Rastin për Observerin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, tha se në aksident janë përfshirë një kamionetë dhe një automjet.

Sipas tij, tetë persona kanë kërkuar tretman mjekësor.

Foto nga vendi i ngjarjes:

Artikuj të ngjashëm