E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Krasniqi: Kemi rënie të pacientëve me COVID-19, gjendja në klinikat e QKUK-së dhe spitale është më e qetë

- Advertisment -spot_img

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar, Valbon Krasniqi, ka thënë se gjendja nëpër klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme është më e qetë sa i përket numrit të pacientëve me COVID-19.

Krasniqi në një konferencë për media tha se aktualisht në trajtim janë 455 pacientë me coronavirus, transmeton Observeri.

Sot gjendjen nëpër klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme e kemi shumë më të qetë, sa i përket numrit të pacientëve dhe ngarkesave që i kemi pasur javëve të kaluara. Aktualisht sot janë duke u trajtuar 455 pacientë në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme. Kemi rënie diku rreth 30 përqind

është shprehur Krasniqi.

Megjithatë, Krasniqi tha se përkundër rënies së pacientëve të hospitalizuar qytetarët duhet të kenë vigjilencë maksimale.

Lexo edhe: Naser Ramadani: 75% rënie të rasteve të reja me Covid-19 në dy javët e fundit

Artikuj të ngjashëm