E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

KQZ-ja vendos të rinumëroj votat nga 23 vendvotime

- Advertisment -spot_img

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë nga vendvotimet janë për kryetar komune, ndërsa 15 për Kuvende komunale.

Kryeshefi i sekretariatit, Burim Ahemtaj tha këto rinumërime janë për shkak të parregullsive teknike dhe mos përputhjeve të formularëve teknike.

Anëtarët e KQZ-së ngritën si shqetësim anulimin e tërësishëm të disa fletëvotimeve me kusht, ku ndër ta kërkuan gjitha keqpërdorimet të dërgohen në Prokurori./observeri/

Lexo edhe: Hapet konkursi për rekrutimin e 840 ushtarëve të rinj në FSK

Artikuj të ngjashëm