E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

KQZ-ja shpërndan sot materialin zgjedhor

- Advertisment -spot_img

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpërndajë materialin kryesor të Zgjedhjeve Lokale 2021, të shtunën duke nisur nga ora 10:00.

Pjesë e këtij materiali janë edhe fletëvotimet.

Në çdo vendvotim do të ketë dy lloje të fletëvotimeve: për zgjedhjet për Kryetarë të Komunave dhe për zgjedhjet për Kuvende Komunale.

Zgjedhjet lokale do të zhvillohen të dielën në 38 komuna të Kosovës./observeri/

Lexo edhe: 24 vjet nga rënia e Adrian Krasniqit

Artikuj të ngjashëm