E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, kaq vota morën kandidatët

- Advertisment -spot_img

Votat me kusht në Prishtinë, kaq vota morën kandidatët

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar edhe numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për Komunën e Prishtinës, raporton Observeri.

Kandidati i Vetëvendosjes, Arben Vitia ka marrë 843 vota, derisa Përparim Rama i LDK’së ka marrë 483 vota.

Uran Ismaili ka marrë 445 vota, Daut Haradinaj 160, Gëzim Mehmeti 44, Florim Isufi 7 dhe Avni Çakmaku 6 vota.

Ndryshe, Komuna e Prishtinë ka shkuar në balotazh, meqenëse asnjëri prej kandidatëve s’i ka fituar votat e nevojshme për fitore në raundin e parë./Observeri/

Artikuj të ngjashëm