E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Përbërja e re komunale në Mitrovicë: PDK 14 ulëse, LVV 11

- Advertisment -spot_img

Partia Demokratike e Kosovës ka siguruar numrin më të madh të asamblistëve në zgjedhjet lokale të 17 tetorit për Mitrovicën Jugore.

Komuna do të drejtohet nga Bedri Hamza i PDK-së pasi ai fitoi në raundin e parë me mbi 50 për qind të votave për kryetar, duke mposhtur Agim Bahtirin e Lëvizjes Vetëvendosje.

Partia prej nga vjen Hamza, ka edhe numrin më të madh të asamblistëve – 14. Lëvizja Vetëvendosje renditet e dyta me 11, Lidhja Demokratike e Kosovës ka 6 asamblistë, Forca e Diasporës, AKR, Partia e Drejtësisë dhe AAK nga një asamblist.

Artikuj të ngjashëm