E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

“Njëherë vjen Përparimi kah dera” – Anëtari i LDK-së shfaq kreativitetin e tij në mbështetje të Ramës

- Advertisment -spot_img

Një anëtarë në moshë të re i LDK-së ka dalë me një kampanjë ndryshe për ta mbështetur kandidatin për kryetar të Prishtinës nga partia e tij Përparim Ramën.

Ai ka marrë guximin që me disa parulla të ndryshme, të lëvizë në lagje të ndryshme të kryeqytetit. Motivi nga projektet e mëdha të Përparimit, ka nxitur vullnet e besim tek rinia e vendit tonë.

Disa nga projektet e Ramës, sikurse qendra që ndërlidhet me Arbërin, Ulpiana dhe një ndër lagjet më të mëdha Dardania janë investimet më madhore që do të ndodhin në Prishtinë. Për disa vite të harruara nga pushteti i VV-së, ka bërë që zëri qytetarë të dëgjohet në çdo vend

thuhet në njoftimin e bërë për media.

Më tej, në njoftim thuhet se “nga kjo reflektohet, që shoqëria jonë ka marrë mesazh të investohet në elemente bazike, nga pushtet e mëhershme”.

Artikuj të ngjashëm