E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Dragash: Numërohen mbi 25% të votave, PDK e LDK pritet të shkojnë në balotazh

- Advertisment -spot_img

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimeve dhe tashmë ka filluar procesi i numërimit të votave.

Në disa komuna procesi është duke shkuar shumë shpejt.

Në Komunën e Dragashit procesi i numërimit ka shkuar shumë shpejt.

Kur janë procesuar mbi 25% të kutive të votimit është duke u zhvilluar garë e ngushtë mes LDK-së dhe PDK-së.

Derisa kandidatja e LVV-së sipas të dhënave të para nuk arrin të futet në balotazh.

Artikuj të ngjashëm