E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Dhjetë komunat që prijnë me numrin e të vaksinuarve brenda ditës

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 12 mijë e 144 persona kundër COVID-19.

Sipas njoftimit të MSh-së, Komuna e Prishtinës i prin listës së top 10 komunave me numrin më të madh të të vaksinuarve gjatë 24 orëve të fundit.

Pas Prishtinës, komuna e dytë në këtë listë është ajo e Gjakovës. Në Prizren janë vaksinuar 1 mijë e 68 persona në 24 orët e fundit, në Ferizaj 783 persona, në Pejë 733 persona, në Mitrovicë 572 persona, në Gjilan 570 persona, në Vushtrri 543 persona, në Suharekë 504 persona dhe në Podujevë 477 persona.

Ndryshe, deri më sot në vendin tonë 823 mijë e 196 persona janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës dhe 608 mijë e 939 persona janë vaksinuar me të dyja dozat.

Artikuj të ngjashëm