E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Asambleistja e PSD-së përplaset me atë të VV-së në Prishtinë: “Veshët në dorë t’i jap…”

- Advertisment -spot_img

Një debat aspak parlamentar ka ndodhur në Kuvendin komunal të Prishtinës në mes këshilltarëve të LVV-së dhe PSD-së.

Besnik Mujeci i Vetëvendosjes e ka akuzuar Vala Peshkun e PSD-së se këshilltarët komunalë të këtij subjekti i kanë vjedhur mandatet e fituara me Lëvizjen Vetëvendosje, duke e quajtur edhe “të pafytyrë”, transmeton Observeri.

Me ton të lartë dhe fjalë ofenduese i është kthyer edhe Peshku, duke i thënë Mujecit: “Veshët në dorë t’i jap, hajvan”.

Videoja nga përplasja brenda Kuvendit Komunal të Prishtinës e postuar nga vet Mujeci:

Artikuj të ngjashëm