E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Kosova largohet nga lista e Anglisë për vendet me rrezik nga COVID-19

- Advertisment -spot_img

Britania e Madhe ka rifreskuar listën e vendeve të rrezikshme nga COVID-19 dhe në këtë listë nuk figuron më Kosova.

Largimi i Kosovës nga lista me vendet e rrezikshme nga coronavirusi ka ardhur pas rënies së rasteve të infektimit në Kosovë.

Zyra e Jashtme e Britanisë së Madhe ka publikuar listën me 30 vende që paraqesin rrezik nga COVID-19.

Këtë listë mund ta gjeni këtu.

Ndryshe, në vend ka rënë numri i të infektuarve me coronavirus. Në 24 orët e fundit është shënuar 1 rast i vdekjes dhe 41 raste pozitive.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për daljen nga pandemia COVID-19./observeri/

Lexo edhe: Sot fillon gjykimi ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt në Hagë

Artikuj të ngjashëm