E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Kjo është mosha e viktimave nga Covid-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se dy viktima janë regjistruar sot nga Covid-19 në Kosovë.

Një nga viktimat është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Gjilani. Ndërsa, viktima tjetër është një burrë mbi 80 vjeç nga Lipjani.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 23 raste të reja me COVID-19, ndërsa 114 persona janë shëruar nga ky virus.

Komuna me më së shumti raste të reja gjatë kësaj kohe është ajo e Gjilanit dhe e Ferizajt me nga 3 raste, pastaj ajo e Prishtinës me 2.

Lexo edhe: Malishevë/ Një 10 vjeçar gjendet pa shenja jete në një kabinë kamioni

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm