E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Kjo është mosha e viktimave nga Covid-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 4 persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit, shkruan Observeri.

3 prej viktimave janë gra dhe një burrë. Ministria e Shëndetësisë ka treguar edhe se të çfarë grumposhash janë viktimat.

Bazuar në infografikën e MSH’së, një prej viktimave i takon grupmoshës 60-69 vjeç, një viktimë të grupmoshës 70-79 vjeç dhe dy viktima janë të moshës mbi 80-vjeçare.

Rastet e vdekjes janë të regjistruara në komunën e Malishevës, Klinës, Vushtrrisë, Obiliqit.

Lexo edhe: SHSKUK-ja lajmëron se pacientët me COVID-19 tash e tutje duhet të drejtohen në Klinikën Infektive

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm