E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Kjo është gjendja e të lënduarve nga zjarri në spitalin e Tetovës

- Advertisment -spot_img

Zëvendësministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Ilir Hasani tha se gjendja e të lënduarve nga zjarri është stabile.

Të dhënat zyrtare të vdekurve do të dalin shumë shpejtë, derisa prokurori dhe hetuesia është në vendin e ngjarjes nuk mund të themi një numër të saktë të viktimave.

Ilir Hasani

Lexo edhe: Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjendja e tyre është stabile, por nuk kemi informata ende të reja, deri tani ishim në terren dhe nuk kemi informacione.

Hasani tutje tha se mbi 20 pacient kanë qenë duke u trajtuar për COVID-19, njofton Klankosova

Mbi 20 pacient me COVID-19 kanë qenë duke u shëruar në bazë të evidencës tonë, por përderisa hetuesia dhe prokurori nuk mund të them asgjë.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm