E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Kjo është gjendja e pacientëve me Covid-19 në spitalin e Pejës

- Advertisment -spot_img

Spitali i Përgjithshëm i Pejës, përmes një publikimi në facebook ka njoftuar lidhur me gjendjen e pacientëve me Covid-19, shkruan Observeri.

Numri i rasteve të reja dhe ai i të vdekurve dita ditës është në rritje.

Kështu, sipas të dhënave zyrtare në spitalin e Pejës, pacient të shtrirë në këtë qendër janë 220, nga ta 185 me respirator.

Ndërkaq, 50 pacient raportohet të jenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lexo edhe:Besa Ismaili kërkon pensionim të parakohshëm për gratë në Polici

220 pacientë janë të shtrirë;

189 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

9 pacientë janë në CPAP;

 50 pacient ë ne gjendje të rëndë;

12 pacientë të pranuar

1 pacientë i shëruar.

Njoftimi i plotë:

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm