E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Këto pritet të jenë temperaturat për ditën e nesërme

- Advertisment -spot_img

Të dielën pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë mëngjesit mund të ketë mjegull në ultësira, kjo si rezultat i radiacionit dhe ndryshimeve në fushat termike.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 13-15 gradë

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare. Java e ardhshme parashihet me rritje të ndjeshme të temperaturave maksimale

Njoftimi i IHMK-së

Artikuj të ngjashëm