E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Këta katër kryetarë komunash e vazhdojnë mandatin në raundin e parë

- Advertisment -spot_img

Vetëm katër kryetarë aktual të komunave kanë arritur ta sigurojnë fitoren në raundin e parë të zgjedhjeve, të mbajtura më 17 tetor.

Agim Aliu i Ferizajit e ka rikonfirmuar besimin nga qytetarët dhe do të vazhdoj edhe një mandat tjetër.

Në Suharekë, Bali Muharremaj do të vazhdojë të jetë në krye të komunës.

Imri Ahmeti i LDK-së do të jetë edhe për një mandat në krye të komunës së Lipjanit.

Edhe Deçani do të vazhdojë të drejtohet nga Bashim Ramosaj i AAK-së./observeri/

Lexo edhe: Këto janë 19 komunat ku do të ketë balotazh | Observeri

Artikuj të ngjashëm