E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Kështu e vlerëson Edita Tahiri vizitën e Merkel në Tiranë

- Advertisment -spot_img

Ish-Ministrja për Dialog me Serbinë, Edita Tahiri, vlerëson se Serbia ka nisur një luftë gjeopolitike në Ballkan.

Sipas saj takimi i Kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel me liderët e Ballkanit Perëndimor duhet të fokusohet në këtë.

Lexo edhe: Ky ëstë numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme në Kosovë

Sot, takimi i Kancelares Angela Merkel me gjashtë krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të fokusohet në luftën e re gjeopolitike që Serbia ka nisur në Ballkan, Nuk mjafton që vetëm të flitet për bashkëpunim rajonal.

Edi Rama

/Kk/Observeri/

Artikuj të ngjashëm