E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Kandidati i PDK-së planifikon rrënimin e Shtëpisë së Kulturës në Lipjan

- Advertisment -spot_img

Kandidati nga Partia Demokratike e Kosovës për kryetar të Lipjanit, Hyzer Rizani në një Debat televiziv ka thënë se e kanë në program rrëzimin e Shtëpisë së Kulturës që është aktualisht në qytet dhe ndërtimin e një objekti të ri, ku do të përfshijë muzeun dhee galerinë.

Ne kemi paraparë projekt konkret, ky është projekti i Shtëpisë së re te Kulturës në Lipjan, do të kemi muze, galeri dhe një qendër inovacioni. Muzeu do të jetë në vend të Shtëpisë së Kulturës në Lipjan, që vazhdimisht rri mbyllur, do ta ndërtojmë të re. Në mandatin e parë do të përfundojë. Vlera e saj është 710 mijë euro.

tha ai.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm