E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Ka nisur takimi Kurti – Von der Leyen

- Advertisment -spot_img

Ka nisur takimi në mes të kryeministri të vendit, Albin Kurti dhe presidentes së Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Takimi po mbahet në kryeministri.

Lexo edhe: Pas rënies së numrit të pacientëve mbyllet mbyllet Mjekimi Intensiv Qendror për COVID-19

Von der Leyen do ta vizitojë kopshtin ‘Cicërimat’ në Prishtinë, i cili është ndërtuar me fondet e BE-së. Investimi i përgjithshëm i BE-së në sektorin e arsimit në Kosovë që nga viti 2007 arrin në rreth 85 milionë euro.

Pas kësaj vizite Kurti dhe Von der Leyen do t’ju adresohen mediave.

Von der Leyen para Kurtit ka takuar edhe presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm