E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Istog/ Dyshohet se organizoi lojëra të fatit, arrestohet një person

- Advertisment -spot_img

Në raportin 24 orësh Policia e Kosovës ka njoftuar se shtë arrestuar një person në fshatin Rakosh të Istogit pasi dyshohet se ka organizuar lojëra të fatit, shkruan Observeri.

Tutje bëhet e ditur se nga vendi i ngjarjes është konfiskuar një shtëpizë e kompjuterit, që dyshohet se është përdorur për organizimin e lojërave.

Ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit të shtetit është ndaluar për 48 orë.

Lexo edhe: Presidenti i Maqedonisë së Veriut anulon të gjitha ngjarjet për shkak të tragjedisë në Tetovë

Istog, 08.09.2021 ë 21:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në lokalin e tij janë takuar disa persona të cilët dyshohet se kanë qenë duke luajtur lojëra të fatit. Nga vendi i ngjarjes janë sekuestruar disa tiketa dhe një shtëpizë e cila dyshohet se është përdorur për lojërat e fatit.  Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet.

Njoftimi i policisë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm