E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

IKShPK uron të gjithë nxënësit e mësimdhënësit për vitin e ri shkollor: Secili të përmbushim obligimet tona

- Advertisment -spot_img

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një postimi në facebook ka uruar të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor, shkruan Observeri.

IKPSHK ka shkruar se çdo shkollë do ta përcjellë shëndetin e çdo nxënësi dhe mësimdhënësi përmes Task Forcës së saj dhe Task Forcës komunale, duke bërë të mundur identifikimin e rasteve në kohë reale.

Rastet e dyshimta të sëmundjes te nxënësit dhe mësimdhënësit do të hulumtohen dhe gjurmohen menjëherë, shkruhet tutje.

Secili duhet të përmbushim obligimet tona: si institucione, si mësimdhënës, si nxënës dhe si prindër!

IKPSHK

Lexo edhe: Fillon takimi Kurti-Rama

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm