E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Shkruaje: I riu nga Gjermania: Jam i gatshëm të kontribuoj me 5000€ për forcimin e ushtrisë së Kosovës

- Advertisment -spot_img

Një qytetar i cili jeton në mërgim, përmes një postimi në facebook ka shprehur gatishmërinë e tij për të ndihmuar shtetin e Kosovës, shkruan Observeri.

Ai ka shkruar se është i gatshëm të kontriboj me 5000 euro që të forcohet shteti jonë me armatim.

Endrit Bujupi tutje ka shkruar se çdo shqiptar e mërgimtar e bënë kontribimin e njejtë si ai.

Lexo edhe: Një tjetër aeroplan fluturon mbi Jarinjë, protestuesit duartrokasin

Un Endrit Bujupi ,Jam ni mergimtar jetoj ne Gjermani un jam i gatshem me kontribu per shtetin ton me 5000€ per me forcu shtetin e Kosoves per Armatim edhe un mendoj se qdo mergimtar e qdo Shqiptar e ban te njejten sikur un mos te presim deri sa te bahet von se dikur asht shum von e lus kryeministrin e kosoves Albin Kurti le ta merr nje vendim dhe ta hap nje llogori qe asht e sigurt se keto para shkojn ne vendin e duhur veq per Armatim qdo mergimtar ka me kontribu jam i bindur !! Rrespekt per krejt Shqiptaret anemban Botes

Endrit Bujupi

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm