E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Hiqet kufizimi i qarkullimit për zyrtarët në zgjedhje

- Advertisment -spot_img

Qeveria e Kosovës ka hequr masën e kufizimit të qarkullimit për personat që janë të angazhuar në organizim të zgjedhjeve, më 17 tetor.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të mbajtur në formë elektronike.

Sipas njoftimit të Qeverisë, kjo pikë ua mundëson lëvizjen e lirë anëtarëve të këshillave të vendvotimeve dhe vëzhguesve të procesit zgjedhor. Masa vlen nga e shtuna deri të hënën.

Aktualisht, me masat anti-COVID qytetarët nuk kanë të drejtë qarkullimi nga ora 22 e mbrëmjes deri në 5 të mëngjesit.

Ky vendim është marrë me qëllim që t’u mundësohet kryerja e detyrës zyrtare

thuhet në njoftim të Qeverisë.

Artikuj të ngjashëm