E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Greqia goditet nga një tërmet prej 6.3 ballësh

- Advertisment -spot_img

Një tërmet me magnitudë prej 6.3 shkallësh Rihter ka ndodhur pranë ishullit të Kretës në Greqi.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC) tërmeti besohet të ketë ndodhur me një thellësi prej 10 kilometrave.

Deri më tani nuk është raportuar për ndonjë të lënduar të mundshëm apo edhe dëme materiale.

/observeri/

Lexo edhe: Sveçla dhe drejtori i policisë e lëshojnë mbledhjen e Komisionit

Artikuj të ngjashëm