E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Gjobat e shqiptuara nga Policia e Kosovës 24 orët e fundit

- Advertisment -spot_img

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 289 gjoba për personat të cilët nuk i kanë respektuar masat e ligjit antiCOVID.

Ndërsa janë dënuar edhe 1318 persona që nuk kanë respektuar rregullat në trafik, teksa ditën e djeshme kanë ndodhur 15 aksidente me të lënduar si dhe 31 aksidente të tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Të shtunën janë arrestuar 11 persona, 6 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe 2 persona janë në vuajtje të dënimit.

/observeri/

Lexo edhe: Nga sot nis ora dimërore

Artikuj të ngjashëm