E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Gjilan/ Policia arreston një person i dyshuar për dhunimin e një të miture

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se ka arrestuar një person, i dyshuar për dhunim të një vajze të mitur në Gjilan, shkruan Observeri.

I dyshuari për këtë vepër është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Tutje policia sqaron se rasti vazhdon të hetohet.

Lexo edhe: Vrasja që dyshohet se u krye me pagesë, anulohet seanca ndaj 4 të akuzuarve

DHUNIM

Gjilan, 15.07.2021-27.09.2021-NN.  Me 27.09.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën e lartcekur ndaj të miturës viktimës femër kosovare. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajte. Rasti vazhdon të hetohet.

Njoftimi i PK

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm