E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Gjilan, Alban Hyseni merr 100 vota më shumë të diasporës se sa Lutfi Haziri

- Advertisment -spot_img

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Komisionin Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga diaspora për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Në Komunën e Gjilanit i pari me votat e diasporës ka dalë kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni me 199.

Ndërsa, i dyti është Lutfi Haziri i Lidhjes Demokratike e Kosovës me 99 vota, njofton Observeri.

E treta radhitet Leonora Morina-Bunjaku (PDK) me 20 vota, Lulzim Bexheti me katër vota, Gani Neziri dhe Nazim Gagica janë me nga një votë.

Në rezultatin e rregullt Alban Hyseni ka 18.550 vota dhe Lutfi Haziri ka 18.289 vota. Ky qytet ka shkuar në balotazh./Observeri/

Artikuj të ngjashëm