E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Gjendet vajza e mitur që humbi në Prishtinë, ishte sulmuar seksualisht

- Advertisment -spot_img

Një vajza e mitur nga Prishtina, ka raportuar në polici se është sulmuar seksualisht nga dy djem po ashtu të mitur.

Viktima ishte raportuar e zhdukur më 17 shtator, ndërkaq të nesërmen është paraqitur në stacion policor bashkë me familjarët, ku ka raportua se është sulmuar seksualisht nga dy të mitur.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti është iniciuar si “person i zhdukur/i gjetur, sulm seksual”

Prishtinë , 17.09.2021 – 17:30. Në lidhje me rastin është raportuar se me 18.09.2021 viktima femër kosovare (e mitur) e cila ka qenë e raportuar si e zhdukur, është paraqitur në stacion policor së bashku me familjarët e saj dhe ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga dy të dyshuar meshkuj kosovarë (të mitur). Rasti është duke u hetuar nga njësitë relevante.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Targat e automjeteve të serbëve të Kosovës do të zëvendësohen me KS ose RKS

Artikuj të ngjashëm