E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Gjendet një mjet shpërthyes në Drenas

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës ka njoftuar se një banor i Drenasit ka gjetur një mjet shpërthyese përgjatë kohës sa ishte duke kryer punime në rrugë.

Policia njofton se njësiti për deminim i FSK-së dhe KFOR-i amerikan e kanë bërë tërheqjen e mjetit.

Rr. Ilaz Kodra, Drenas, 23.09.2021 – 14:00. Është raportuar se dëshmitari mashkull kosovar derisa kishte qenë duke kryer punime në rrugë kishte hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes. Njësiti policor e ka bërë sigurimin e mjetit, kurse njësitë për deminim të FSK-së dhe KFOR-it Amerikan e kanë bërë tërheqjen e mjetit në mënyrë të sigurt.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Presidentja e Kosovës u takua me ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton

Artikuj të ngjashëm