E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Gastronomët protestojnë në mbrëmje para Qeverisë

- Advertisment -spot_img

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës po kundërshton masat e reja anti-COVID të miratuara të shtunën pasdite nga Qeveria e Kosovës.

Ata kanë ftuar për sot në mbrëmje të gjithë gastronomët që të dalin para Qeverisë për të protestuar.

Sipas njoftimit, protesta do të zhvillohet me automjete dhe sirena dhe do të nisë në ora 21:30.

Kundër masave të reja me sirena. Kundërshtojmë masat duke e ruajt shëndetin publik

thuhet në njoftim

Artikuj të ngjashëm