E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

FSK po përgatitet të hyjë në veri?/ Ky është njoftimi nga Ministria e Mbrojtjes

- Advertisment -spot_img

Ministria e Mbrojtjes përmes një postimi në facebook ka mohuar raportimet se Forcat e Sigurisë të Kosovës po bëjnë përgatitje ushtarake që të futen në Veriun e Kosovës, shkruan Observeri.

Një gjë të tillë e ka bërë vetë ministria nëpërmjet një njoftimit, duke sqaruar se FSK merr vendim në përputhshmëri me Kushtetutën dhe koordinim me KFOR-in.

Lexo edhe: Parashikimi për vaksinimin i realizueshëm

Dezinformatat  se, kinse FSK është duke përgatitur trupa ushtarake për ndërhyrje në Veriun e Kosovës, janë plotësisht të pavërteta, dhe kanë për qëllim dezinformimin e opinionit, për të paraqitur një situatë pasigurie për qytetarët tanë të komunitetit serb.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm