E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Fluksi në pikat kufitare të Kosovës

- Advertisment -spot_img

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjendja në pikat kufitare të Kosovës është kryesisht e qetë.

Pritjet në hyrje dhe dalje të pikave nuk i kalojnë 5 minuta, ndërsa kolona nuk ka.

Përjashtim bën pika kufitare e Merdarës, ku pritja në dalje shkon deri në 15 minuta, ndërsa kolona arrin 50 metra.

/observeri/

Lexo edhe: Dënimi për falsifikuesit e testeve PCR nga 1 deri në 8 vite burg

Artikuj të ngjashëm