E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Florian Marku mposht ukrainasin Maxim Prodan dhe shpallet kampion

- Advertisment -spot_img

Boksieri shqiptar Florian Marku ka mposhtur boksierin nga Ukraina Maxim Prodan në meçin e natës së sontme që zgjati plot 10 runde.

Marku ishte më i mirë sesa ukrainasi Prodan pothuajse në të gjitha raundet dhe kështu në fund me vendim të jurisë, ai e fitoi këtë meç.

Lexo edhe: Mbledhja e Këshillit të Sigurisë/ Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm