E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Fillon takimi Merkel – Kurti

- Advertisment -spot_img

Ka nisur në Tiranë takimi i kancelares gjermane Angela Merkel me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Bashkë me Kurtin është edhe zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Kurti ka postuar edhe një video në Facebook ku ka thënë se do të diskutohet për raportet bilaterale mes dy shteteve dhe bashkëpunimin rajonal brenda agjendës së Bashkimit Evropian.

Artikuj të ngjashëm