E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Ferizaj/ Një person në gjendje të dehur kanos me vrasje policin

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se është arrestuar një person pasi e kishte kanosur me vrasje një polic në Ferizaj derisa ka qenë në kryerje të detyrës zyrtare, shkruan Observeri.

Rasti ka ndodhur me datë 4 tetor rreth orës 23:45.

Lexo edhe: Vuçiq: Nuk ka iluzione për hyrje të shpejtë në BE

Nga i dyshuari i cili ishte nën ndikim të alkoolit njësiti policor ka sekuestruar një pistoletë me tre fishekë dhe me vendim të prokurorit  është dërguar në mbajtje.

KANOSJE NDAJ PERSONIT ZYRTAR & ARMËMBAJTJE PA LEJE

Rr. Zenel Hajdini, Ferizaj 04.10.2021 – 23:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar për shkak se e kishte kanosur  me vrasjezyrtarin policor derisa ka qenë në kryerje të detyrës zyrtare. Nga i dyshuari i cili ishte nën ndikim të alkoolit njësiti policor ka sekuestruar një pistoletë me tre fishekë dhe me vendim të prokurorit  është dërguar në mbajtje.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm