E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Ehat Miftaraj thotë se të gjitha subjektet politike duhet ta mbështesin Kurtin në vendosjen e reciprocitetit me Serbinë

- Advertisment -spot_img

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj beson që edhe mbas takimit me ambasadorët e QUNIT-it, Kurti do të mbajë qëndrimin për targat dhe se nuk do të bëjë kompromis.

Sipas tij të gjitha subjektet politike dhe institucionet tjera duhet t’i qëndrojnë dhe ofrojnë mbështetje kryeministrit Kurti.

“Dialogu ka kuptim kur dy palët trajtohen të barabarta” ka shkruar Miftaraj në rrjetin e tij social Facebook

Postimi i plotë:

Reklamë

Shtetet e Kuintit i shkojne ne zyre Kurtit.

Kurti besoj se do te mbaj qendrimin per targat dhe nuk do te bej kompromis.

Pozite, opozite dhe shoqeri civile duhet ti qendrojne dhe ofrojne mbeshtetje Kryeministrit. Dialogu ka kuptim kur dy palet trajtohen te barabarta.

/observeri/

Lexo edhe: Open Balkan: Mos të destabilizohet rajoni

Artikuj të ngjashëm