E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Edhe Shkupi goditet nga një tërmet

- Advertisment -spot_img

Gjatë ditës së sotme Shkupi u godit nga një tërmet 4 ballësh.

Në Shkup në ora 16:08, u regjistrua tërmet, epiqendra i të cilit gjendet në Republikën e Shqipërisë, 120 km në jug-perëndim të Shkupit, dhe i takon zonës së Dibrës, raportojnë nga Observatori Seizmiologjik pranë Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”.

Tërmeti u regjistruar me magnitutë ML4.0, duke u ndjerë në vendbanimet perëndimor të RMV-së me shkallë të III-të në bazë të shkallës makroseizimike evropiane.

/observeri/

Lexo edhe: Mbyllen 24 lokale për mos-respektim të masave anti-COVID

Artikuj të ngjashëm